Ere Afdeling – Play-offs, Play-downs, hoe werkt dit?

Sinds de kampioenschapshervorming in de Ere Afdeling, zijn de teams nu ingedeeld in 2 poules (A en B). Elk team heeft heen en terug wedstrijden gespeeld tegen de teams uit de eigen poule en enkel heen wedstrijden tegen de teams uit de andere poule.

Hoe werken de Play-downs?

De laatste twee teams van elke poule moeten de Play-downs spelen. Er zullen dus zes wedstrijden plaatsvinden (3 heen en 3 terug).
Het wedstrijdschema van deze Play-downs zal bepaald worden via lottrekking.

De twee beste teams in deze Play-downs blijven in Ere, terwijl de twee andere naar 1e Afdeling zakken.

Hoe zitten de kwartfinales in elkaar?

De vier beste teams uit elke poule plaatsen zich voor de kwartfinales.
De eerste kwartfinale wordt gespeeld tussen de vierde uit poule B en de eerste uit poule A.
In de tweede kwartfinale staan de derde uit poule A en de tweede uit poule B tegenover elkaar.
De derde kwartfinale zal gespeeld worden tussen de vierde uit poule A en de eerste uit poule B.
En in de vierde kwartfinale zullen de derde uit poule B en de tweede uit poule A elkaar bekampen.
Er zullen dus in totaal acht wedstrijden worden gespeeld (vier heen en vier terug). De heenwedstrijden staan gepland op 14 april, de terugwedstrijden op 28 april.

  • kwartfinale 1 : 4B – 1A (14 april) // 1A – 4B (28 april)
  • kwartfinale 2 : 3A – 2B (14 april) // 2B – 3A (28 april)
  • kwartfinale 3 : 4A – 1B (14 april) // 1B – 4A (28 april)
  • kwartfinale 4 : 3B – 2A (14 april) // 2A – 3B (28 april)

Zoals tijdens de reguliere competitie, worden er voor de kwartfinales punten uitgedeeld na iedere wedstrijd (3 punten voor winst, 1 punt voor gelijkspel en 0 punten bij verlies). Bij een gelijke stand na twee wedstrijden, tellen de gemaakte doelpunten om de winnaar te bepalen.

Quid voor de halve finales? 

Er zullen twee halve finales plaatsvinden, in heen en terug format : de heenwedstrijden zullen gespeeld worden op 2 mei voor de dames en op 3 mei voor de heren, de terugwedstrijden staan gepland op 5 mei.
De eerste halve finale zal gespeeld worden tussen de winnaar van kwartfinale 1 en de winnaar van kwartfinale 2. In de tweede halve finale staan de winnaars van kwartfinale 3 en kwartfinale 4 tegenover mekaar. Bij gelijke punten na twee wedstrijden, zijn het de gemaakte doelpunten die beslissend zullen zijn.

  • ½ finale 1 : winnaar ¼ de finale 1- winnaar ¼ de finale 2 (2 ou 3 mei) // winnaar ¼ de finale 2-gagnant ¼ de finale 1 (5 mei)
  • ½ finale 2 : winnaar ¼ de finale 3- winnaar ¼ de finale 4 (2 ou 3 mei) // winnaar ¼ de finale 4- winnaar ¼ de finale 3 (5 mei)

Op naar de finale

De winnaars van de halve finales spelen de Play-off finale. Deze twee teams zullen het tegen elkaar opnemen in heen en terug wedstrijden die op 11 en 12 mei zullen plaatsvinden op Royal Herakles Hockey Club. In geval van gelijke punten, zullen hier opnieuw de gemaakte doelpunten de doorslag geven.

Hieronder het actuele klassement in beide poules en het resterende programma voor de kwartfinales:

Het actuele klassement vrouwen poule A & B :

A
RankNaamSpelersWinVerlorenGelijk gespeeldGoal voorGoal tegenPunten
1Gantoise151401511243
2Waterloo Ducks15825321729
3Victory15555212720
4Dragons15564303019
5White Star15294214210
6Namur1501509720

B

RankNaamSpelersWinVerlorenGelijk gespeeldGoal voorGoal tegenPunten
1Braxgata15825461729
2Leuven15843342627
3Racing15753271624
4Antwerp15456191418
5Leopold15582182817
6Wellington15384192613

Het resterende programma voor de kwartfinales vrouwen:

DatumUurThuisploegBezoekers
24/03/201912:00LeopoldLeuven
24/03/201912:00RacingBraxgata
24/03/201912:00WellingtonAntwerp
24/03/201912:00Waterloo DucksNamur
24/03/201912:00DragonsWhite Star
24/03/201912:00VictoryGantoise

Het actuele klassement heren poule A & B :

A
RankNaamSpelersWinVerlorenGelijk gespeeldGoal voorGoal tegenPunten
1Racing14806582830
2Oree14833423127
3Beerschot14752413723
4Dragons14662323020
5Braxgata14374303413
6Antwerp14012224612

B

RankNaamSpelersWinVerlorenGelijk gespeeldGoal voorGoal tegenPunten
1Waterloo Ducks141211682637
2Leopold14932552829
3Gantoise14824543428
4Herakles14356374815
5Daring14210230598
6White Star14113022773

Het resterende programma voor de kwartfinales heren:

DatumUurThuisploegBezoekers
24/03/201914:15RacingBraxgata
24/03/201915:00LeopoldGantoise
24/03/201915:00Waterloo DucksDaring
24/03/201915:00BeerschotOree
24/03/201915:00DragonsAntwerp
24/03/201915:00HeraklesWhite Star
31/03/201915:00DaringWhite Star
31/03/201915:00OreeDragons
31/03/201915:00RacingBeerschot
31/03/201915:00Waterloo DucksLeopold
31/03/201915:00GantoiseHerakles
31/03/201915:00BraxgataAntwerp



Vind hier alle Hockey Belgium nieuwsberichten!

Selecteer uw Categorie

Waar kunt U de wedstrijden van de Eredivisie van dit weekend bekijken?

https://hockey.be/wp-content/uploads/2021/04/Story-matches-du-w-e.mp4 Vorige Volgende Vorige Volgende Zondag 18/04/2021 Dames – 12:00 Victory – Antwerp https://www.youtube.com/channel/UCJyIn4gOdtW2_vA4wCs_pNQ/featured Daring – Dragons Racing – Herakles BX1 https://www.youtube.com/watch?v=gvaLP0Bp5Y8 Leuven – White Star Waterloo Ducks – Wellington

Lees meer »